Günün Fırsatı: Bu Fırsat Size İyi Gelecek! An's Binicilik Kulübünde Eğitmen Eşliğinde At Gezintisi ve White Horse Cafede 14 Çeşitten Oluşan Kahvaltı Menüsü 55 TL Yerine %51 İndirimle Sadece 27 TL! ( 2 Ay Boyunca Geçerlidir )

Detaylar

 • Bu Kaçan Balık Fırsat kuponuyla AN’S Binicilik kulübünde eğitmen eşliğinde at gezintisi ve White Horse Cafede 14 çeşitten oluşan kahvaltı menüsünden oluşan fırsat paketinden ücretsiz faydalanabileceksiniz!
 • Eğitmenler eşliğinde at ile gezinti keyfiniz 15 dakika sürmektedir.
 • Kahvaltı menüsü: 3 çeşit peynir, salam, sosis, jambon, siyah ve yeşil zeytin, haşlanmış yumurta, börek, domates, salatalık, tereyağı, reçel, sınırsız çay, neskafe, meyve suyundan oluşmaktadır.
 • Bu Kaçan Balık fırsatından Pazartesi günleri hariç haftanın dilediğiniz herhangi bir günü faydalanabilirsiniz.
 • Dilediğiniz kadar kupon satın alıp isterseniz kendiniz kullanabilir isterseniz sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.
 • Hayatınızda daha önce at binmiş olmanız gerekmiyor, tecrübeli eğitmenler ve An's Binicilik Kulübü'nün eğitimli atları sayesinde bu mutluluğu siz de yaşayabilirsiniz.
 • Hem çocuklar hem de yetişkinler için uygundur.

Nasıl Yararlanırım

 • Bu Kaçan Balık Fırsatı 19 Nisan ile 19 Haziran 2011 tarihleri arasında 2 ay boyunca geçerlidir.
 • Bu Kaçan Balık fırsat kuponunu satın aldığınızda, kupon kodunuz e-posta ile size gönderilir veya dilerseniz kupon kodunuzu SMS ile alabilirsiniz.
 • Kullanıcı kupon kodunuza “Hesabım” sayfanızdaki “Yakaladığım Balıklar” bölümünden de ulaşabilirsiniz.
 • Lütfen fırsat kuponunuzun ilk 7 hanesini randevu alırken, son 3 hanesini ise hizmeti almaya gittiğinizde işletmeye iletin. Kupon kodunuzun tamamının işletmeye verilmesi o hizmeti kullandığınız anlamına gelir.
 • Gitmeden en az 1 gün önce 10:00 ile 18:00 saatleri içinde rezervasyon yaptırmanız, rezervasyon iptallerini en az 1 gün önce bildirmeniz gerekmektedir.
 • Rezervasyon tel : (0212) 669 80 75
Bu balık kaçtı!
Özel Fiyat:
27
İndirim
%51
Kazancınız
28 TL
Bu balık kaçtı!


Bu fırsatı 26 kişi yakaladı.Atlar zamanın dik yamacında uygarlığı taşımış, gelişen teknoloji ve dönüşen hayat tarzımız içinde tıpkı yaşlı bir bilgenin dediği gibi “günler: tepelerden aşağı doludizgin koşan atlar misali…” yaşamımız hızlandıkça ve değiştikçe bizlerden uzak kalmış kadim dostlarımız


Kaçan Balık size bambaşka fakat az çok herkesin bir şekilde bildiği bir dünyanın deneyimini yaşayabileceğiniz doğa ile iç içe harika bir fırsat sunuyor.


Bu Fırsat Size İyi Gelecek! AN’S Binicilik Kulübünde Eğitmen Eşliğinde At Gezintisi ve White Horse Cafede 14 Çeşitten Oluşan Kahvaltı Menüsü 55 TL Yerine %51 İndirimle Sadece 27 TL! ( 2 Ay Boyunca Geçerlidir )An's Binicilik' te Kimlere Binicilik Eğitimi Verilmektedir?


3 -6yaş arası çocuklarımıza sadece gezinti diye tabir edilen at sevgisini aşılayan eğitim verilmektedir. 6 yaş ve yukarısı tüm binici ve binici adaylarına binicilik eğitimi kademe kademe öğretilmektedir, ayrıca özel okulların öğrencilerine, yuva ve anaokullarının öğrencilerine, problemli binicilere (hiperaktif, konuşamayan, spastik, otistik, yürüyemeyen) binicilik eğitimi verilmektedir. Binicilik sporunun, yukarıda belirtilen problemleri olan kişilere birçok olumlu etkileri söz konusudur. Kendilerine olan özgüvenleri gelişir, kuvvetlenirler. Binicilik sporu terapi etkisi yaratır, atın üzerinde yaptıkları çalışma problemlerin giderilmesine veya etkilerinin azalmasına katkı sağlar. Dolayısı ile binicilik sporu, problemli olsun olmasın her yaş grubundaki biniciye her açıdan olumlu özellikler sağlamaktadır.


Binicilik, Kahvaltı

Hippoterapi


Hippoterapi kelimesi, Yunanca' da ‘at' anlamına gelen ‘hippo' kelimesi ile ‘terapi' kelimesinin bir araya gelmesi ile oluşmuştur. At' lı terapi yani Hippoterapi at' la tedavinin özel bir alanıdır. Atlarla tedavinin ilk olarak 460'lı yıllarda Romalı' lar ve Yunan'lar tarafından uygulandığı bilinse de esas olarak 1940'lı yıllarda Avrupa, Batı Almanya'nın bir bölümünde ve İsviçre' de uygulanmaya başlamıştır.


1950'lerde İngiliz terapistler, biniciliğin her tür engelli için uygulanabilecek bir terapi yöntemi olduğunu keşfettiler. 1952'den itibaren Avrupa'da Hippoterapi (atlı terapi) merkezleri açılmaya başladı.


1960'larda Hippoterapi merkezleri Avrupa, Kanada ve Amerika'da yaygınlaştı. Aynı dönemde Almanya, Avustralya ve İsviçre'de gelişmeleri takip ederek, kendi modellerini oluşturdular. 1969'da Kraliyet Ailesi'nin de desteği ile İngiltere'de ‘İngiltere Engelliler Binicilik Federasyonu', Amerika'da ise ‘Kuzey Amerika Engelliler Binicilik Federasyonu' kuruldu.


Böylece Hippoterapi dünyanın pek çok ülkesine yayılmaya başladı. Hippoterapi üzerine sertifika programları ve eğitimler düzenlenmeye başladı. Terapistler atla terapi konusunda yeni gelişmeleri takip ederek yeni yöntem ve çalışmalara imza attılar. Şu an Amerika ve Kanada genelinde 600'ün üzerinde ‘HippoterapiMerkezi' bulunmaktadır.


Hippoterapi, binicilikle, çocuk ve yetişkinlerin duygusal devinimlerini, konsantrasyonlarını ve dikkatlerini geliştiren, duruş, denge ve kas yapılarını güçlendiren bir metod dur. Zihinsel ve bedensel engellilerin algı ve fiziksel fonksiyonlarının gelişimine yardımcı olur.


Hippoterapi dersleri; teknik olarak eğitilmiş, lisanslı terapistler tarafından verilir. İletişim kuramama, algıda gecikme, öğrenme ve konuşma güçlüğü, duyduklarını anlamlandıramama gibi problemleri olan otistik, zihinsel ve bedensel engelli, depresif ve beyin travması geçirmiş kişiler için Hippoterapi farklı ve etkili bir yöntemdir.


Atların terapide kullanılmasının en önemli sebeplerinden biri; atın ritmik hareketlerinin, insanınkine çok yakın olmasıdır. Hippoterapi, bedensel devingenliği geliştirmek ve eklemleri güçlendirmek için atı temel dinamik olarak kullanır.


Atın ileri- geri, yukarı-aşağı ve yanlara doğru ritmik hareketleri hastanın sinir sistemini düzenler böylece doğal bir bilinçlenme başlar. Sinir sisteminin harekete geçmesi hastanın dilini daha iyi kullanmasını sağlar, planlama ve hareket kabiliyetini otomatik olarak geliştirir.


Bu gelişim ise sinir sisteminin daha verimli ve düzenli çalışmasını sağlar. Hasta, klinik ortamdan uzak, kontrollü ve doğal gelişen bu zevkli eğitime heyecanla cevap verir.


Hippoterapinin başlıca yararları; kasların gelişimi, esneklik, güç, denge, koordinasyon, özgüven, disiplin, kontrol, adaptasyon, sosyal etkileşim, daha kuvvetli hareket kabiliyeti ve zihinsel rahatlamadır. Eğlencelidir ve bütün yaş grupları için faydalıdır.


Hippoterapi, engellerinin yaşamlarını kısıtlamasını kabul etmeyen tüm engelliler için hayatlarını yaşanmaya değer kılan zevkli bir metod haline gelmiştir.


An's Binicilik Kulübü


An's Eğitim Köyü
Spor Cad. Gölet Mevkii
Bahçeşehir / İstanbul
T:0212 669 80 75
www.ansbinicilik.com
info@ansbinicilik.com