Günün Fırsatı: Şirince Salkım Ağaç Evler'de İki Kişi Konaklama, Kahvaltı, Odaya Kırmızı ya da Beyaz Şarap, Peynir Tabağı ve Geleneksel Şirince Mürver Şurubu 350 TL Yerine 175 TL!

Detaylar

 • Bu Kaçan Balık fırsatı Şirince Salkım Ağaç Evler'de iki kişi konaklama, kahvaltı, odaya kırmızı ya da beyaz şarap, peynir tabağı ve geleneksel Şirince mürver şurubu ikramından oluşan tatil paketini sunar!
 • Dilediğiniz kadar kupon alıp kullanabilir ya da sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Dilerseniz aldığınız kupon sayısı kadar tatilinizi uzatabilirsiniz.
 • Bu Kaçan Balık fırsatından haftanın dilediğiniz her günü faydalanabilirsiniz.
 • Bu kampanya başka kampanyalarla birleştirilemez.

Nasıl Yararlanırım

 • 25 Kasım - 25 Aralık tarihleri arasında 1 ay boyunca geçerlidir.
 • Bu Kaçan Balık fırsat kuponunu satın aldığınızda, kupon kodunuz e-posta ile size gönderilir veya dilerseniz kupon kodunuzu SMS ile alabilirsiniz.
 • Kullanıcı kupon kodunuza "Hesabım" sayfanızdaki "Yakaladığım Balıklar" bölümünden de ulaşabilirsiniz.
 • Lütfen fırsat kuponunuzun ilk 7 hanesini randevu alırken, son 3 hanesini ise hizmeti almaya gittiğinizde işletmeye iletin. Kupon kodunuzun tamamının işletmeye verilmesi o hizmeti aldığınız anlamına gelir.
 • Gitmeden en az 2 gün önce rezervasyon yaptırmanız, rezervasyon iptallerini en az 2 gün önce bildirmeniz gerekmektedir. Rezervasyon iptali zamanında yapılmadığı takdirde, fırsat kodları kullanılmış sayılacaktır.
 • Rezervasyon ve bilgi için:
  0532 428 00 14
Bu balık kaçtı!
Özel Fiyat:
175
İndirim
%50
Kazancınız
175 TL
Bu balık kaçtı!


İzmir’in Selçuk ilçesine bağlı küçük bir yerleşim olan Şirince, Ege’nin havasını doyasıya içinize çekeceğiniz ve tarihi güzellikleriyle sizi büyüleyecek bir cennet. Tarihi evleri ve üzüm bağları ile yaşamı doyasıya hissedeceğiniz Şirince, eski bir Rum köyü aynı zamanda. Kuş sesleri arasında, doğanın içinde mükemmel bir kaçamak ve harika bir köy kahvaltısı yapmaya, Ege’nin tüm güzelliklerini yaşamaya ne dersiniz?


Şirince Salkım Ağaç Evler'de İki Kişi Konaklama, Kahvaltı, Odaya Kırmızı ya da Beyaz Şarap, Peynir Tabağı ve Geleneksel Şirince Mürver Şurubu 350 TL Yerine 175 TL!

Özgün adı olan Kırkınca'nın efsanevi bir çağda dağlara vuran kırk kişiye atfen verildiği rivayet edilir. Rum telaffuzunda Kirkice, Kirkince ve nihayet Çirkince gibi biçimler alan bu ad, Cumhuriyet'in ilk yıllarında dönemin İzmir valisi Kazım Dirik'in talimatıyla Şirince şeklinde resmileştirilmiştir. Nüfusu 687 kişidir. 19. yüzyılda, özellikle ihracata yönelik incir üretimiyle ünlü, 1800 haneli bir Rum kasabasıydı. 1923'te Türkiye-Yunanistan Nüfus Mübadelesi sonucu Rumların ayrılmasıyla (çoğu Katerini'nin Nea Efesos köyüne yerleşmiştir), Kavala'nın Müştiyan (Moustheni) ve Somokol (Domatia) köylerinden gelen mübadillerle iskân edilmiştir. Köyün evvelce bağcılık, şarap üretimi ve zeytinciliğe dayalı olan ekonomisi, bir tütün bölgesinden gelen yeni sakinlerinin elinde bir süre sekteye uğramış, ancak son yıllarda artan turistik önemine paralel olarak, bu sektörler yeniden gelişmeye başlamıştır. Bağcılık ve zeytinciliğin yanı sıra, şeftali, incir, elma, ceviz yetiştirilir. 1950'li yıllarda 2000-3000 civarında iken sonradan 700'e kadar düşen köy nüfusu, 1990'lı yıllardan itibaren turizmin gelişmesiyle birlikte tekrar yükseliş eğilimi içine girmiştir. Köyde halen bazı Rum evleri pansiyon olarak hizmet vermektedir.
Şirince'de üretilen zeytin yağları güney ege'de üretilen en iyi zeytin yağları olup yüksek aroma değerlerine ve düşük asit değerlerine sahiptir. Köy içinde harap durumda olan iki Rum kilisesi bulunmaktadır. Ayrıca Tarihi Mimari Yapısı Korunmaktadır.
Salkım Konak 1800 yıllarında inşası gerçekleştirilen birebir Rum mimarisinin köyümüzdeki sayılı örneklerindendir. Zamanında evin ilk sahibi dönemim en güzel misafiri bu eve gelin olarak gelmiş Elpida (eli) hanım konağın ilk müşterisi olmuştur J.Ama Elin güzelliğinden dolayı kaynanası tarafından çekilmemiş ve kocasıyla arası bozulmuştur. Hatta Eli gerdek gecesini odalarımız dan olan gelin odasında yaşamıştır.


Salkım Konak yaşanan kurtuluş savaşı sonunda 1922’de köyü terk eden Rumların ardından ATATÜRK’ÜN 1924 mübadele anlaşmasıyla köye gelen vatandaşlara Yunanistan’daki mallarına karşın adi iskân altında verilmiştir. Sonrasında evin ilk bilindik sahibi köyün zeytinyağı fabrikası işletmecisi olan Ali Tabak, evi işçiler için lojman olarak kullanmıştır.


Doktorun Evi


Güzel Şirince'nin uzun tarihine tanıklık etmiş her yeri tarih kokan özel bir geçmişe sahip Doktorun Evi özelliklerini ve tarihi dokusunu koruyarak butik otel olarak hizmeti vermektedir. Beş birbirinden farklı dekorasyonu ile her oda kendine özgü hikâyesini barındırır. Gelin sabahleyin sunulan köy kahvaltısı, deliksiz bir uykuyla ruhunuzu ve bedeninizi dinlendirin.
Salkım Konak


İstiklal Mah. No : 19
Şirince - Selçuk / İzmir
Tel: 0532 428 00 14